Yalın İnternet yani Telefonsuz İnternet nedir?

Yalın İnternet yani Telefonsuz İnternet nedir?

Yazımızda Yalın İnternet yani Telefonsuz İnternet nedir, telefonsuz internet nasıl alınır hakkında bilgilendirmeler bulabilirsiniz.

Eve yada işyerine sabit bir telefon hattınız olmasa dahi internet bağlatabilirsiniz.

Yalın İnternet yani Telefonsuz İnternet nedir?

Naked Digital Subscriber Line sözcüklerinin baş harflerinden oluşan nDSL, yani Yalın DSL sabit hat bağlatmaya gerek kalmadan, yani telefon aboneliği olmadan, internet erişimi bağlantısını sağlamak anlamına gelir.

Yalın internet hizmeti nerelerden alınır ?

İnternet servis sağlayıcı tüm firmalardan bireysel ve kurumsal müşteriler telefon hatları olmadan kendileri için uygun tarifeleri belirleyerek telefonsuz internet hizmeti alabilir.

Peki Ev Telefonu Olmayan Yalın interneti nasıl bağlatacağız?

İnternet sağlayıcı firmalarda yalın internet için çeşitli fiyat seçenekleri bulunur. Bunların arasında modem hediyeli olan seçeneklerde vardır. Eğer hali hazırda bir modeminiz yoksa bu tip tarifelere geçiş yapabilirsiniz. Firmalar modem fiyatlarını faturalarınıza uygun taksitlendirmeler şeklinde yansıtabilmektedirler.

Ayrıca aldığınız bu modemlerin kurulumlarıda genelde bu firmalar tarafından ücretsiz yapılmaktadır.

Yalın İnternet yani Telefonsuz İnternet nedir
Modem İnternet Bağlantı Şekli

Telefonsuz yalın internet bağlatmak için şahıslar ve firmalar (kurumsal müşteriler) için bazı evraklar istenmektedir.

Yalın İnternet için şahıslardan istenen belgeler;  T.C. vatandaşları için kimlik belgesinin aslı ve fotokopisi, Yabancı uyruklu vatandaşlar için pasaport gibi resmi belegeler yeterlidir.

Yalın internete Kurumsal abonelik için istenen belgeler ise ; Vergi levhası,Ticaret sicil belgesi,Kimlik belgesi aslı ve fotokopisi, Şirket kaşesi ve şirket imza sürküleridir.

Tüm bu evraklar eşliğinde internet sağlayıcı firma tarafından bir abonelik sözleşmesi düzenlenir ve bu karşılıklı olarak imzalanır.

Telefonsuz internetinizi bağlattıktan sonra isterseniz internet hız testi yapabilir ve internet servis sağlayıcıları tarafından ücretsiz olarak sunulan, internetteki zararlı içeriklerden sizi ve ailenizi büyük oranda koruyan Güvenli İnternet Hizmeti‘ni kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın