Negatif Enerjiyi Yok Eden Taşlar

Negatif Enerjiyi Yok Eden Taşlar

Bu yazımızda Negatif enerji nedir, negatif enerji belirtileri nelerdir, negatif enerjiyi yok eden taşlar nelerdir sorularını cevaplayacağız.

Evrende enerji tekdir. Ancak enerjiyi negatif yada pozitif yapan insan bilincidir. Özellikle kollektif bilinç enerjinin pozitif mi negatif mi olacağını derinden etkiler.

Negatif Enerji Nedir?

Negatif enerji, bir kişinin evrensel uyumuna ve bütünlüğüne zarar veren, kişinin enerji dengesini olumsuz bir yönde etkileyen enerji frekansına verilen bir addır.

Negatif Enerji Belirtileri

  • Kişi devamlı huzursuz ve bir telaş içinde olup ve bunun sebebini bilmiyor ise,
  • Yaşamı boyunca devamlı aynı sorunlar ile karşılaşıp yaşamı bir kısır döngüsü haline dönüşüyor ise,
  • En pozitif olan bir işte bile ani bir şekilde negatif durumları ortaya çıkıyor yada bu tür düşünceler aklınızda dolanıyor ise,
  • İştahsızlık, halsizlik ve uykusuzluk gibi problemler uzun süreli olarak devam ediyor ise,
  • Her hangi bir ortama girdiğiniz zaman bunalıp sıkılıp ve bir an önce ortamı terk edip gitmek istiyorsanız,
  • Her ne kadar çalışsanız da işleriniz yolunda gitmeyip kısmetsizlik yakanızı bırakmıyor ise,
  • Her hangi biriyle sohbet ederken baş ağrısı ve anlamada güçlükler çekiyor iseniz,
  • Ortada herhangi bir durum yokken bile ani bir şekilde korkulu anlar yaşayıp kendinizi güvensiz olarak hissediyorsanız,
  • Yaşamdan hiç bir şekilde tat alamayıp her durumdan ağlayacak ve üzülecek bir sorun ortaya çıkarıyorsanız,

Negatif Enerjiyi Yok Eden Taşlar

Ametist

Mor renge sahip olan ametist taşı kızgınlık, nefret ve korku gibi kötü duyguların uzaklaştırılmasını sağlamaktadır. Günlük yaşam içerisinde mutlu olabilmek için pozitif duygu istikrarının sağlanması gerekmektedir. Bu konuda ametist taşının gerçek anlamda olumlu etkilerinin olduğu biliniyor. Özellikle kolye ve yüzüklerde taş kullanmayı seviyorsanız takılarınızda ametist taşını kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Kehribar

Sarı renkte olan bu taş vücutta yer alan negatif enerjiyi emerek kişinin rahatlamasını sağlar. Ülkemizde genellikle yeni doğan bebeklerde bu taş kullanılır. Bebeklere nazar değdiği zaman hasta olduklarına inanıldığı için ebeveynler negatif enerjiye karşı bebeklerini korumak adına kehribar taşını kullanırlar. Kehribar psişik saldırılara karşı tam bir kalkan görevi görür. Aklınızda yer alan negatif düşünceleri kesinlikle kehribar sayesinde temizleyebilirsiniz. Kehribarın faydaları konusundaki ayrıntılı yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Obsidyen

Siyah obsidyen negatif enerjiyi en iyi emen şifalı taştır. Etrafınızda ruh halinizin negatif yönde etkilenmesine neden olan enerjiler varsa siyah obsidyen taşı ile bu kötü enerjinin size zarar vermesini engelleyebilirsiniz. Siyah obsidyen taşı koruma kalkanı görevi gördüğünden dolayı bir süre sonra aşınacaktır. Bu aşınmalar taşın sizi koruduğunun bir göstergesidir.

Siyah turmalin

Bu taşın en önemli özelliği radyasyonu emiyor olmasıdır. Günlük yaşam içerisinde bilgisayar, telefon, televizyon gibi yüksek oranda radyasyon yayan cihazlarla iç içe yaşam sürüyoruz. Bu da ilgili cihazlardan yayılan radyasyondan olumsuz etkilenmemize hatta hastalanmamıza neden oluyor. Siyah turmalin taşı bize zarar veren radyasyonu emerek bizleri koruma altına almaktadır.

Dumanlı kuvars

İnsanın iç gücünü arttıran dumanlı kuvars psişik güçlere karşı da bir koruma kalkanı görevi üstlenir. Depresyondan çıkmaya yardımcı olan dumanlı kuvars insanın pozitif duygularla yüklenmesini sağlar.

Akik

Akik taşının en büyük özelliği stres üzerindeki olumu etkisidir. Akik taşı ruhu sakinleştirir, negatif enerjiyi yok eder. Enerjinizi tazeler ve çevrenizdeki insanlarla daha uyumlu olmanıza yardım eder.

Bu yazımızda Negatif enerji hakkında bilgiler vererek negatif enerjiyi yok eden taşlar hangileridir anlattık.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın