Mektup Zarfı Nasıl Yazılır ?

Mektup Zarfı Nasıl Yazılır ?

Daha önce hiç mektup yazıp göndermemiş olanlar için mektup zarfı nasıl yazılır, zarf yazarken neler dikkat edilmelidir anlatacağız.

Mektup Zarfı Nasıl Yazılır ?

Mektup yazılır ve ardından zarfa konularak zarfın sağ üst köşesi pullanır. Bu aşamadan sonra sıra zarfın üzerini doldurmaktadır. Zarfın sol üst köşesine göndericinin adı, soyadı ve adresi yazılmalıdır. Zarfın sağ alt köşesine ise alıcının adı, soyadı ve adresi yazılmalıdır.

Zarfın üzerine göndericinin adresinin yazılmasındaki amaç; mektup alıcıya ulaşmaz ise geri göndericiye ulaşması içindir. Bunu dikkate alarak bu kısımları noksansız doldurmalıyız.

Yazılan adreslerde ile ait posta kodları da yazılmalıdır. Bu sayede mektup yerine daha kolay ulaşır. Bu kodlar alıcının hangi il ve ilçede bulunduğunun göstergesidir.

Mektup Zarfı Nasıl Yazılır ?

Bu bilgilerin hepsi doldurulduktan sonra mektup postaneye verilmelidir.

Eskiden mektup zarflarının üzerine ödemenin yapıldığını göstermek adına pul yapıştırılırdı. Şimdilerde ödemeler peşin olarak yapıldığından dolayı pul yapıştırmaya gerek yoktur ancak nostaljik bir hava oluşturmak istiyorsanız pul alarak zarfınızın üzerine yapıştırabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın