Kas Ağrılarına 5 Bitkisel Çözüm

Kas Ağrılarına 5 Bitkisel Çözüm

Merhaba. Bu yazımızda kas ağrısından şikayetçi olan kullanıcılarımız için kas ağrılarına 5 bitkisel çözüm örneği vereceğiz.

Kas ağrısı boyun, sırt, bacaklar ve hatta ellerinizi de dahil olmak üzere vücudunuzun hemen hemen her yerinde gelişebilir bir ağrı türüdür. Kas incindiğinde, inflamasyon ağrı ve şişmeye neden olabilir.

Kas ağrılarının en şiddetli seviyeye gelmesi kasların ezilmesi, darbe alması veya hasar görmesi neticesinde olmaktadır. Ağrının ilk başlangıçta anlaşılması pek de mümkün değildir. Kaslara gelen darbeden ilk beş saat süre içinde ortaya çıkan ağrılar, çok daha şiddetli ağrılar olma ihtimalini de doğurmaktadır. Bunun sebebi kanın kas içinde toplanması olup, ağrısı da yavaş yavaş artabilmektedir. Bunun gibi bir durum meydana geldiğinde mutlaka doktora gidilmeli ve muayene olunmalıdır. Kasların yorulmasına neden olmayan hafif egzersizler, düzenli masaj ve sıcak kompresler oluşabilecek ağrıları hafifletecektir.

Kas Ağrılarına 5 Bitkisel Çözüm

Bu yazımızda kas ve eklem ağrılarına iyi gelen bitki ve bitki çaylarına değineceğiz.

Portakal kabuğu

Cam bir kavanozun yarısına kadar saf zeytinyağı koyun. Ardından küçük parçalara ayrılmış portakal kabuklarını ekleyin. 2 hafta kadar güneş alabileceği bir yere bırakın. Ağrı olan bölgelere masaj yaparak uygulayın.

Papatya

İnce kıyılmış taze papatya çiçeğini bir şişenin ağzına kadar doldurun. Üzerine zeytinyağı ekleyin. Ağzını sıkıca kapatıp 2 hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletin. Gerektiğinde şişeyi çalkalayın. İyice süzdükten sonra ağrılı bölgeye masaj yaparak uygulayın.

Lahana

Lahananın geniş yapraklarını kaynatın. Ağrılı bölgeye sıcak halde koyun. Soğumasına yakın sıcak olan yenisi ile değiştirin. Ayrıca lahana kaynadıktan sonra kıyarak lapa haline getirin. Sıcak bir bezin içine yerleştirin, ağrılı bölgeye sarın.

Pelin

Bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı pelin otu atın. Demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzerek günde 3 öğün birer çay fincanı tüketin.

Mısır püskülü

Bir litre suyun içine yeteri miktarda mısır püskülü katın. Kaynadıktan sonra ağrılı bölgeye masaj yaparak uygulayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın