İştah Kesen, Tok Tutan Yiyecek ve İçecekler

İştah Kesen, Tok Tutan Yiyecek ve İçecekler

İştahı açık olup sürekli yeme ihtiyacı hissederek kilo alanlara İştah Kesen, Tok Tutan Yiyecek ve İçecekler hakkında öneriler vereceğiz.

İştah Kesen, Tok Tutan Yiyecek ve İçecekler

Acı biber

Normalde acı biberin iştahı daha fazla açarak kişinin daha fazla yemek yemesine neden olduğu bilinmektedir. Acı biber yiyerek iştahınızın kesilmesini istiyorsanız acı biberi tüketirken su içme ihtiyacınız oluştuğu zaman direkt olarak su için. İçeceğiniz su midenizin dolmasını ve tok hale gelmenizi sağlayacaktır. Su içme ihtiyacınız gelmesine rağmen su içmeyi yemek yemeye devam ederseniz bu durumun tam tersi bir durum oluşur ve normale oranla daha fazla yemek yersiniz.

Yulaf

Yüksek oranda karbonhidrat içeren yulaf ezmesi sindirilmesi en yavaş olan besinlerden birisidir. Sindirimi aşırı derecede yavaş olduğu için yulaf ezmesi tüketerek uzun süre tok kalabilirsiniz. Yulaf aslında kalori değeri düşük olmayan bir besindir. Bu yüzden tok kalmak için bile tüketilse kesinlikle yulafın belirli oranda tüketilmesi gerekiyor.

Kuruyemişler

Hem tok kalıp hem de zayıflamak istiyorsanız kesinlikle kuruyemişlerden de yararlanmalısınız. Kuruyemişler vücut için gerekli olan yağları içermektedir ve çok sayıda vitamin ve minerali içerisinde barındırmaktadır. Kuruyemişler sayesinde hem uzun süre tok kalabilir hem de vücudunuz için gerekli olan yağları, vitaminleri ve mineralleri alabilirsiniz.

Yeşil çay

İştah kesen çaylar arasında yer alan yeşil çay en uzun süre tokluk hissi veren bitkisel çaylardandır. Vücutta yer alan bazı hormonlar açlık hissinin oluşmasına neden olmaktadır. Yeşil çay içeriğinde bulunan maddeler sayesinde bu hormonların üretilmesine sınırlama getirerek açlık hissinin daha geç ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Yeşil çayın gebelik ve emzirme döneminde içilmemesi gerektiği uzmanlar tarafından belirtiliyor. Bakınız : Yeşil Çay nasıl demlenir?

Protein

İnsanlar üzerinde yapılan incelemeler sonucunda protein ağırlıklı beslenen insanların daha geç acıktıkları tespit edildi. Alınan proteinler besinlerin daha yavaş bir şekilde sindirilmesini sağlayarak kişinin daha geç acıkmasına yardımcı olur. Kırmızı, beyaz ve balıketi gibi besinlere ek olarak yumurta gibi protein değeri yüksek olan besinleri tüketerek uzun süre tok kalabilirsiniz.

Yoğurt

Yüksek oranda protein içermesinden dolayı sindirimi yavaşlatan yoğurt iştah kesen yiyecekler arasında en çok tercih edilen besin kaynağıdır. Kalsiyum değeri açısından zengin olduğu için sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyen kişilerin diyet listesinde kesinlikle yoğurt yer almalıdır.

Kaynak : bilgitimi.com/istah-kesen-yiyecekler.html

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın