Hızlı ve En Kolay Vize Nasıl Alınır?

Hızlı ve En Kolay Vize Nasıl Alınır?

Yurtdışı sehayati yapacaklar için en korkulu şey vize almaktır. Eksik evrak, yanlış form doldurmak ve sonuç vize reddi. Peki böyle bir durumlar karşıalşamak için nelere dikkat edilmelidir, hızlı ve kolay vize nasıl alınır?

Schengen ve diğer ülkeler için vize alrıken mutlaka dikkat etmeniz gerekenleri madeler halinde aşağıda bulabilirsiniz.

Hızlı ve En Kolay Vize Nasıl Alınır?

1 Öncelikli olarak pasaportunuzun geçerlilik süresini kontrol etmelisiniz. 6 aydan az bir süre kalması sizi zor durumda bırakabilir.

2 Vize alırken hiçbir aksilik yaşamamanızın diğer bir kriteri, vize için gerekli belgeler listesini oldukça iyi takip etmek. Listedeki tüm belgeleri eksiksiz tamamlamak ve vize formunu doğru şekilde doldurmak aslında vize almanız için en önemli koşul.

3 Gideceğiniz ülkeye göre vize mülakatına çağrıldığınızda sorulara kısa ve açık cevaplar vererek gereksiz ayrıntılara girmekten kaçınmaktan da size rahatlık sağlayacaktır.

4 Pasaport, kimlik, ehliyet, vize, otel rezervasyonu, bilet gibi önemli evrakları tarayıp, hem kendinize e-mail atın hem de telefonunuza kaydedin. Böylelikle ihtiyaç duyduğunuzda temin etmekte zorlanmazsınız.

5 Eğer tatil planınızı kesinleştirdiyseniz hemen uçak biletini alın. Gideceğiniz güzergaha göre de otel rezervasyonunu yaptırın. Gideceğiniz tarih net değilse opsiyonlu uçak bileti rezervasyonu işinizi görecektir. Vize randevunuzdan bir gün önce yaptırdığınız uçak bileti rezervasyonu, 3-4 gün içinde iptal edilebilir olmalı ki; vize elinize geçene kadar rahat bir uyku uyuyabilesiniz.

Kaynak : Shiftdelete.net

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın