Astral Seyahat Nedir, Nasıl Yapılır ?

Astral Seyahat Nedir, Nasıl Yapılır ?

Bu yazımızda Astral Seyahat hakkında bilgiler vererek, Astral Seyahat nedir, nasıl yapılır, Dinimizde Astral Seyahat  nedir, günah mıdır sorularını cevaplayacağız.

Astral Seyahat Nedir?

Astral seyahat, insanın bilinci yerindeyken, fiziksel bedenin dışında ve başka mekanlarda gerçekleştiği bir süreçtir. Bu beden dışı deneyim, bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde yapılabilmektedir.

Astral seyahat, okültizm ve teozofi öğretilerince açıklanan bir terimdir. Bu öğretilere göre, insanların fiziksel bedeni haricinde bir de astral bedenleri vardır. Bu beden, maddenin bilinen üç halinden daha farklıdır; daha ince, daha hızlı ve yüksek yoğunluktaki maddelerden oluşur. Bu maddelere süptil maddeler denir.

Kişi, astral bedeniyle, fiziksel bedeninin dışına çıkar ve bilinci yerinde olarak başka mekanları dolaşır. Bu yolculuk sırasında meydana gelen olay ve deneyimlerin bütününe astral seyahat denir.

Astral seyahat yaptığını söyleyen insanlar, yaşadıkları deneyimleri çok öznel bir bilinç durumuyla anlatırlar ve bu deneyimin, dış dünyadan bağımsız olduğunu söylerler. Ayrıca, yaşananların maddi yaşamla gözlemlenebilir etkileşimleri olduğunu da ifade ederler. Mesela, maddi yaşamda tamamen bilinçsiz durumda, bir ameliyat sedyesinde yatan bir kişi, fiziksel bedeninden ayrılarak, kendi bedenine yapılan operasyonu izleyebildiğini söylemiştir. Ancak,bu deneyimin bilimsel kanıtları bulunmamaktadır.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Eğer sizler de iyi bir şekilde odaklanıp astral seyahat teknikleri uygularsanız ruhunuzu bedeninizden uzaklaştırarak astral seyahat yapabilirsiniz. Şimdi sizlere astral seyahat nasıl yapılır konusunda verilen teknikleri sunmak istiyoruz.

  • Sabah başlayın: astral seyahat yapmak için gece yarısını seçmek yerine hale kendinizi aşırı derecede uykulu hissettiğiniz sabah saatlerini tercih edin. Bu saatlerde uykuya aç olan uyku daha hızlı ve rahat bir şekilde gevşeyebiliyor. Gevşeme, astral seyahat yapmak için en önemli konulardan birisidir. Tabi ki astral seyahat yapmak için gerekli olan bir zaman aralığını yoktur yani her saatte yapılması mümkündür. Bu konuda kendinizi geliştirmediyseniz, şafak vakti olarak tanımlanan zaman ilk seyahatinizi gerçekleştirmeniz için uygundur.
  • Doğru atmosferi oluşturun: astral seyahati gerçekleştirmek için hem bedenen hem de ruhen gevşemeniz gerekmektedir. Bu yüzden insanlardan uzak olan bir yeri seçmeniz daha rahat bir şekilde gevşemenizi sağlayacaktır. Ayrıca astral seyahatin yarıda kesilmemesi için sizi kimsenin rahatsız etmeyeceği yani içeriye kimsenin girmeyeceği bir yeri seçmelisiniz. Yer aldığınız odanın aşırı derecede sade olmasına özen gösterin. Rahatsız olmanıza neden olacak türden objeler varsa bunları odanın dışına alın. Bu sayede doğru atmosferi yaratabilirsiniz.
  • Uzanıp rahatlayın: ihtiyacınız olan atmosferi oluşturduktan sonra düz bir yere uzanıp kendinizi rahatlatmaya çalışın. Rahatlamak için derin bir şekilde nefes alıp vermeniz size yardımcı olacaktır. Ayrıca ayak, kol ve göğüs kaslarınızı sıkıp bırakın. Bu sayede üzerinizdeki gerginliği atabilirsiniz. Gerekli ortamı ve rahatlığı yakaladığınız zaman tüm vücudunuzda yer alan kasları gevşetin.
  • Hipnoz durumuna gelin: vücudunuzun uykuya geçmesine izin verin ancak bilincinizin kapmasına izin vermeyin. Astral seyahat uyku ve uyanıklık arasında gerçekleştirilir ve bilincin açık olması gerekmektedir. Bunun için gözlerinizi kapatın ve zihninizin vücudunuzun her yerinde dolaşmaya başladığını düşünün. Bu esnada kesinlikle vücudunuzu hareket ettirmeyin. Parmaklarınıza odaklanın ve parmaklarının açılıp kapandığını düşünün. Bunu gözünüzde canlandırdığınız sırada kesinlikle bedensel bir hareket yapmayın. Gerekli boyuta geçmeye başladığınız zaman vücudunuzun diğer kısımlarını da zihninizle hareket ettirdiğinizi düşünün.
  • Titreşimi hissedin: Yeterli oranda odaklanabilirseniz ruhunuz bedeninizi terk etmeye başlayacaktır ve bu esnada titreşim meydana gelecektir. Birçok kişinin astral seyahat konusunda başarısız olmasının en büyük nedeni, oluşan bu titreşimden korkup meditasyon durumundan çıkmasıdır. Eğer meditasyon sırasında titreşim hissetmeye başladıysanız bu sizi korkutmasın ve meditasyonunuzu sürdürmeye devam edin.
  • Ruhun bedenden uzaklaşmasını sağlayın: zihninizi kullanarak ruhun bedeninizin dışına çıktığını hayal edin. Ayrıca ruhun yataktan kalktığını, bedeninizin halen yatar vaziyette olduğunu düşünün. Ayrıca ruh ayağa kalktığı zaman yatakta duran bedeninize de bakın. Eğer yatakta kendinizi görecek olursanız bu astral seyahatin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini gösterir. Bu saydıklarımızı her ne kadar birkaç cümle ile anlatmış olsak da bu seviyeye ulaşabilmek için kesinlikle uzun zaman boyunca pratik yapılması gerekmektedir.
  • Vücuda geri dönün: astral seyahat sırasında ruh bedenle birbirine gümüş kablo adı verilen bir bağla baplıdır. Bu bağ sayesinde ruh bedene zorluk çekmeden dönebilmektedir. Ruh bedene döndüğü zaman elinizi ya da kolunuzu hareket ettirin. Yapacağınız bu hareket bilincin bedene hükmetmeye başlamasını sağlayacaktır.

Dinimizde Astral Seyahat

Zümer Suresi 42’de astral seyahat ile ilgili bilgiler veriliyor. Yüce Allah bazı kişilerin uyku halindeyken ruhlarını tamamen aldığını, bazı kişilerinse ruhlarını bir süreliğine alıp tekrardan bıraktığını belirtiyor. Burada ayrıca rüya olayının gerçekleşmesi de ele alınıyor.

İslam dinine göre astral seyahat bir rüyadan ibarettir. Kişi kendisini rüya görüyormuş gibi görünür ve rüyasında yer alan şeyler aklına kazınır. Uyandığında bu bilgilerin doğruluğunu teyit etmek istediği zaman da gerçekten de rüyasında olanların doğru olduğunu görür. İşte yaşanan ve birçoğumuzun rüya görmek olarak nitelendirdiği bu durum astral seyahatin ta kendisidir.

Bu yazımızda Astral Seyahat hakkında bilgiler vererek, Astral Seyahat nedir, nasıl yapılır, Dinimizde Astral Seyahat  nedir, günah mıdır sorularını cevaplandırdık.

Kaynak: bilgitimi.com/astral-seyahat-nedir-nasil-yapilir-teknikleri.html

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın